W panelach uczestniczą związkowcy i dziennikarze z danego województwa. W programie spotkań jest dużo aktualnych informacji o obowiązujących przepisach i przewidywanych zmianach w zakresie prawa pracy, prawa o samorządzie terytorialnym, organizacjach pozarządowych, ale też wiele praktycznych, często negatywnych uwag i opinii w zakresie stosowania prawa. Spotkania są też okazją do wzajemnego poznania problemów pracowniczych i środowiska dziennikarskiego oraz możliwości wspólnego ich rozwiązywania. Wnioski zebrane po zakończeniu paneli wojewódzkich posłużą do sformułowania zasad ewentualnego współdziałania związków zawodowych i stowarzyszeń dziennikarskich oraz wypracowania propozycji legislacyjnych, adresowanych do władz ustawodawczych.
Atrakcyjny przebieg spotkań panelowych jest możliwy dzięki sprawności organizacyjnej rad wojewódzkich OPZZ oraz osobistemu zaangażowaniu przewodniczących i wiceprzewodniczących oddziałów wojewódzkich SDRP. Tak trzymać!
Irena Hamerska
***
Projekt pt. „Partycypacja przedstawicieli związków zawodowych i organizacji pozarządowych w procesie stanowienia prawa” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój



