Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

S3KTOR 2011 – rozstrzygnięcie konkursu

3 września 2012

Już niebawem odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową 2011 roku S3KTOR. O tym, które przedsięwzięcie okazało się najciekawsze, dowiemy się w czwartek, 6 września o godz. 17.00,  w Teatrze Konsekwentnym (Koneser przy ulicy Ząbkowskiej 27/31 na Pradze Północ). Wydarzenie uświetni spektakl „[JA] 3 czyli dwa do jednego”. Do konkursu S3KTOR 2011 [...]

Już niebawem odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową 2011 roku S3KTOR. O tym, które przedsięwzięcie okazało się najciekawsze, dowiemy się w czwartek, 6 września o godz. 17.00,  w Teatrze Konsekwentnym (Koneser przy ulicy Ząbkowskiej 27/31 na Pradze Północ). Wydarzenie uświetni spektakl „[JA] 3 czyli dwa do jednego”.

Do konkursu S3KTOR 2011 można było zgłosić inicjatywy realizowane w 2011 roku, niezależnie od terminu ich rozpoczęcia oraz zakończenia (czyli również inicjatywy wieloletnie), za wyjątkiem przedsięwzięć nagrodzonych w konkursie na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową 2010 roku S3KTOR. Można było wskazywać wyłącznie przedsięwzięcia realizowane przez organizacje pozarządowe lub podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, organizowane na rzecz Warszawy i jej mieszkańców. W konkursie wzięło udział prawie 200 inicjatyw co pokazuje, że cieszy się on coraz większym zainteresowaniem.

 

W kapitule konkursowej zasiedli: Marcin Wojdat - Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, Marek Chodaczyński - członek Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Jarosław Chołodecki - przedstawiciel organizacji, której inicjatywa otrzymała nagrodę Grand Prix w konkursie na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową 2010 roku S3KTOR, Piotr Kaliszek - członek Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Joanna Krasnodębska - członek Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Marek Ostrowski - przedstawiciel Prezydenta m.st. Warszawy varsavianista,Małgorzata Karolina Piekarska - przedstawiciel Prezydenta m.st. Warszawy Telewizyjny Kurier Warszawski,Teresa Sierawska - członek Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Tadeusz Władysław Świątek -przedstawiciel Prezydenta m.st. Warszawy Fundacja „CULTUS”, varsavanista, Maria Wojtysiak - członek Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Małgorzata Zambrowska - członek Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Członkowie Kapituły konkursowej konkursu S3KTOR 2011 wykonywali tę prace charytatywnie, co potwierdza szczególny charakter wydarzenia.

 

Kapituła konkursowa wybierze najlepsze inicjatywy pozarządowe w 10 kategoriach:

 

1.    edukacja,

2.    ekologia i środowisko przyrodnicze,

3.    kultura,

4.    pomoc społeczna,

5.    projekty interdyscyplinarne,

6.    przestrzeń miejska,

7.    społeczeństwo obywatelskie i prawa człowieka,

8.    społeczność lokalna,

9.    sport i rekreacja,

10. zdrowie.

 

Dodatkowo zostanie przyznana nagroda Grand Prix oraz specjalna Nagroda Mieszkańców dla inicjatywy, która uzyskała najwięcej głosów warszawiaków.

W ubiegłorocznej edycji konkursu S3KTOR mieszkańcy Warszawy docenili projekt „Poza Ciszą i Ciemnością”, realizowany przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Dzięki tej inicjatywie osoby z niepełnosprawnościami sensorycznymi mogły w pełni uczestniczyć w spektaklach teatralnych, oglądać filmy i zapoznawać się ze sztuką. W ramach przedsięwzięcia przygotowane zostały specjalne autodeskrypcje, przystosowano też sale muzealne.

 

Szczegółowe zasady konkursu na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową 2011 roku S3KTOR zawarte są w regulaminie konkursu dostępnym pod adresem www.um.warszawa.pl/konkurs-s3ktor.

Tagi:

kalendarz-btn

PONIEDZIAŁEK 25 listopada 2024
  • Erazma, Katarzyny
  • 1764
    W Warszawie koronowano na króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego
  • 1795
    Abdykował Stanisław August Poniatowski - ostatni król Polski
  • 1945
    W Warszawie przy ul. Wolskiej otwarto Cmentarz Powstańców Warszawy
  • 1967
    W teatrze Narodowym odbyła się premiera Dziadów A. Mickiewicza w reż. K. Dejmka (spektakl zdjęty przez cenzurę 30 stycznia 1967).
  • Dzień Kolejarza

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski