Strona głównaAktualnościZwiedzaj Warszawę w stylowym tramwaju

Zwiedzaj Warszawę w stylowym tramwaju

Opublikowano

W dniu 19 maja w swoją pierwszą trasę wyruszy warszawski tramwaj promocyjny. Odrestaurowany wagon typu 105 N ze stylowym, drewnianym wnętrzem, wyposażony w system nagłośnienia, monitory LCD, łączność WIFI, z przystępną ceną i ciekawą trasą – to kolejna atrakcja dla turystów i warszawiaków.

Tramwaj jest niezwykle oryginalny i jedyny w Warszawie. Powstał z myślą o warszawiakach oraz turystach zainteresowanych nietuzinkowym zwiedzaniem Warszawy w wyjątkowej atmosferze i komfortowych warunkach. Wagon jednorazowo zabiera 28 osób, dla wygody podróżnych tylko na miejscach siedzących, za cenę wg taryfy biletowej ZTM (także z Warszawską Kartą Miejską). Wejście do pojazdu i przejażdżkę będzie obsługiwał konduktor z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.

Warszawski tramwaj promocyjny będzie kursować we wszystkie weekendy oraz święta, od 19 maja do 30 września br. jako linia turystyczna „T” zgodnie z rozkładem jazdy Zarządu Transportu Miejskiego.

Specjalnie dla tramwaju opracowano trasą turystyczną, która obejmuje najciekawsze miejsca w Warszawie: pl. Narutowicza, Raszyńska, NIK, Nowowiejska, Koszykowa, DW. Centralny, Hala Mirowska, kino Femina, Nowolipki, Anielewicza, Stawki, Dzika, Muranowska, KS Polonia, pl. Hallera, Ratuszowa-zoo, DW. Wileński, park Praski, Stare Miasto, metro Ratusz-Arsenał, kino Femina, Wola Ratusz, Okopowa, Muzeum Powstania Warszawskiego, rondo Daszyńskiego, pl. Zawiszy, Ochota Ratusz, pl. Narutowicza.

Z myślą o pasażerach Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. wspólnie z miastem stołecznym Warszawa przygotowały film o trasie przejazdu, który będzie odtwarzany podczas każdego kursu. Wydano również ulotkę informacyjną opisującą wybrane atrakcje turystyczne znajdujące się na trasie przejazdu.

W warszawskim tramwaju promocyjnym na podróżnych czekają:

· mini koncerty fortepianowe w wybrane weekendy wakacji podczas najdłuższego postoju wagonu na placu Narutowicza,
· konkursy z nagrodami,
· podróże tematyczne.

Szczegółowe informacje będą zamieszczane na stronie internetowej: www.tw.waw.pl w zakładce Warszawski Tramwaj Promocyjny.

Koszt przebudowy tramwaju to 260 tys. zł. ( z czego 130 tys. zł pozyskano od sponsorów). W dni powszednie warszawski tramwaj promocyjny można wynająć do celów komercyjnych.

BIULETYN ODDZIAŁU WARSZAWSKIEGO SDRP

Najważniejsze informacje o działalności Oddziału, wydarzeniach środowiska dziennikarskiego i nowych publikacjach na dziennikarzerp.pl.

Zapisując się, wyrażasz zgodę na otrzymywanie Biuletynu Oddziału Warszawskiego SDRP. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce prywatności.

Współpracujemy z

Ostatnie wpisy

Biuro Oddziału Warszawskiego SDRP nieczynne od 11 do 25 sierpnia

Informujemy, że z powodu przerwy urlopowej biuro Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy RP będzie nieczynne...

101 słów na piątek: I tak się trudno rozstać

To nie tylko słowa piosenki, ale motto trwającej od paru tygodni telenoweli o rozstaniu...

Powrót na Itakę

W ostatnich tygodniach dyskusję publiczną zdominowały dwa tematy: bynajmniej nie aksamitny rozwód w PiSie,...

101 słów na piątek: Czarna dziura

Tygodnik „Przegląd” z okazji wymazanego z kalendarza święta 22 lipca upomina się o PRL....

więcej

Sprawozdanie z zebrania Zarządu Oddziału Warszawskiego SDRP, 2 lipca 2026 r.

Zarząd Oddziału Warszawskiego SDRP omówił najważniejsze sprawy organizacyjne, finansowe i członkowskie, a także dalsze prace nad nową stroną internetową oraz projektem publikacji jubileuszowej.

Finaliści XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Andrzeja Żurowskiego

Kolejna, XIII edycja Ogólnopolskiego Konkurs im. Andrzeja Żurowskiego dla Młodych Krytyczek i Krytyków Teatralnych...

Kwaśny czwartek: Upper Thousand

Nie wiem nawet, czy tylu czytelników miał wywiad Mateusza Mazziniego z wybitną politolożką amerykańską...