SATYRYKON LEGNICA 2024 Grand Prix rys. Paweł Kuczyński
WISŁA – RZEKA, KTÓRA ŁĄCZY
Jaka będzie Wisła za rok, pięć czy dziesięć lat? Jak będą wyglądały wiślane bulwary, zrewitalizowany Port Czerniakowski, projekt „Pedałuj i płyń” czy wreszcie nowy portal o warszawskiej Wiśle? Na te i wiele innych pytań otrzymacie odpowiedź podczas spotkania z Markiem Piwowarskim, Pełnomocnikiem Prezydenta m.st. Warszawy ds. zagospodarowania brzegów Wisły. Spotkanie dla mieszkańców odbędzie się w [...]
Jaka będzie Wisła za rok, pięć czy dziesięć lat? Jak będą wyglądały wiślane bulwary, zrewitalizowany Port Czerniakowski, projekt „Pedałuj i płyń” czy wreszcie nowy portal o warszawskiej Wiśle? Na te i wiele innych pytań otrzymacie odpowiedź podczas spotkania z Markiem Piwowarskim, Pełnomocnikiem Prezydenta m.st. Warszawy ds. zagospodarowania brzegów Wisły.
Spotkanie dla mieszkańców odbędzie się w środę, 8 lutego, o godz. 19:00, w WARSZTACIE Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy na pl. Konstytucji 4.
Niedawno Ratusz ogłosił przetarg na realizację projektu bulwarów. Budowa promenady, mobilnych pawilonów podnoszących się podczas powodzi, nowych przejść nad Wisłę to kolejne plany. Na spotkaniu będzie można pytać o wszystko co związane z Wisłą: ścieżki rowerowe, Port Czerniakowski, nowy portal o warszawskim odcinku rzeki, ale także wzbudzające emocję tematy – wycinka drzew, ochrona ptaków, działania przeciwpowodziowe czy zagospodarowanie prawego brzegu.
- To, co powstaje rodzi się z rozmów z mieszkańcami, dyskusja na każdy temat związany z Wisłą jest zawsze i na każdym etapie potrzebna – mówi przed spotkaniem Marek Piwowarski.
Spotkania z pełnomocnikami
Współpraca z organizacjami pozarządowymi, równouprawnienie, edukacja kulturalna, Euro 2012 wreszcie zagospodarowanie Traktu Królewskiego czy brzegów Wisły. To tylko niektóre z tematów, którymi zajmują się specjalnie do nich powołani przez Prezydent Warszawy urzędnicy.
Cykl spotkań z pełnomocnikami Prezydenta m.st. Warszawy zrodził się z sugestii i krytycznych głosów mieszkańców, którzy wielokrotnie nie mając dostatecznej informacji na temat działalności tych urzędników, negatywnie oceniali ich działania bądź niewystarczająco je dostrzegali. Tymczasem udaje im się wiele osiągnąć dla miasta i jego mieszkańców. Projekt daje szansę nie tylko na pogłębienie wiedzy o pracy pełnomocników, lecz także możliwość bezpośredniej rozmowy, zadania pytań i sugerowania ważnych tematów wartych podjęcia.
Kontakt:
Bartosz Bator
WARSZTAT Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy
tel. 22 44 33 493
mail: ext.bbator@um.warszawa.pl
www.facebook.com/warsztatwarszawski
www.warsztatwarszawski.blogspot.com